Mary's Meals v České republice

Oficiální česká pobočka Mary's Meals již existuje!

Název: Mary´s Meals Česká repubika, z.s.
Sídlo: Okružní 843/9a, Brno 638 00
IČ: 06918735, Spolkový rejstřík vedený u Krajského soudu v Brně, v oddílu L, vložce 23754
E-mail: info@marysmeals.cz
Telefon: 703 685 407

Web:

www.marysmeals.cz
Facebook: www.facebook.com/marysmeals.cz
Bankovní spojení: Komerční banka, a.s., č. účtu:  44 10 277 / 0100

 

V následujících odstavcích je brněnský tým české pobočky Mary's Meals stručně představen.

 

Ing. Marian Janov (předseda správní rady)

Narodil som sa 8.7.1960 v Trnave (SR). Vyštudoval som Vysokú školu ekonomickú v Bratislave a 9 rokov som posobil ako vysokoškolsý pedagóg a vo voľnom čase ako turistický sprievodca v službách CK. V roku 1992 som sa rozhodol odísť do podnikateľskej sféry. Založil som a riadil investičný fond, pútnicku cestovnú kanceláriu, hotelovú spoločnosť a dnes podnikám v realitnej sfére. Vo svojom živote som sa vždy zaujímal o ľudí v mojom okolí i o dianie vo svete. I preto sa spolu s rodinou a priateľmi zapájam do roznych charitatívnych aktivít v našom meste, krajine i zahraničí. Projekt Mary’s Meals ma oslovil na jeseň r. 2017 a spolu s priateľmi sme sa rozhodli zapojiť svoje schopnosti a sily do služieb tejto ušlachtilej myšlienky.

 

Bc. Lucy Nečesalová (členka správní rady)

Narodila jsem se 2. 10. 1978 v Českém Těšíně. Po studiích jsem několik let cestovala a žila v zahraničí, např. v Austrálii, v Německu, v Kanadě. Poté jsem se na 12 let usadila v Praze, kde jsem pracovala většinou v korporátních firmách v oblasti administrativy, organizace a interní komunikace. Když jsem poznala dnes už mého manžela, zamilovala jsem se kromě něj i do Brna a usadila se natrvalo tady. Nyní spolu vychováváme jednoročního chlapečka Samuelka. Celý život ráda pomáhám lidem, když mám příležitost a možnosti. Mým obrovským životním vzorem je babička, která již umřela, ale měla srdce, do kterého se vlezli snad všichni lidé na planetě.

Oslovují mne projekty, které se zabývají pomoci druhým lidem a zapojovala jsem se většinou zatím jen buď finančním příspěvkem nebo darováním věcného daru. Když jednoho dne můj muž přišel domů s nápadem zapojit se do Mary´s Meals, bylo rozhodnuto téměř okamžitě. Doslova jsem se nadchla jednoduchou, ale geniální myšlenkou, kterou Marys Meals naplňuje a moc se těším, čím vším mne tato "práce" v životě obohatí.

 

Martina Petříková (členka správní rady)

Narodila jsem se 6.12.1970 v Brně. Vystudovala jsem střední ekonomickou školu v Brně. Mám 5 dětí - 1 děvče a 4 chlapce. V současné době pracuji v kanceláři Římskokatolické farnosti u kostela sv. Jakuba v Brně. Mimo kancelářské práce jsou mojí náplní žádosti o dotace na opravu kostela. Ve volném čase ráda cestuji, sportuji a čtu. Společně s manželem se zapojujeme do různých dobrovolnických aktivit ve farnosti či městě a společně se skupinkou mladých vedeme setkání a modlitby mladých. Myšlenka Mary´s Meals si mě, stejně jako mého manžela, získala. Chceme společně šířit a podporovat toto dobré dílo.

 

Ing. Karel Nečesal (auditor / dozorčí rada)

Je mi 47 let, jsem ženatý s mojí ženou Lucy a mám 2 syny (Daniel 22 a Samuel 1 rok). Pocházím z malé vesničky z Újezda u Tišnova. Profesně jsem většinu života pracoval ve finančním odvětví na vysokých manažerských a ředitelských pozicích, např. ve firmách Atlantik finanční trhy, IS Evbak, IF Morava, Volksbank CZ nebo Sberbank CZ. V roce 2014 jsem si založil vlastní firmu Petrov Investment s deseti zaměstnanci, která se převážně zabývá zprostředkováním nákupu nemovitostí. Aktivně pomáhám celý život v neziskové a charitativní oblasti, často dobrovolnicky jako odborný finanční poradce nebo pomáhám s fundraisingem – např. Charita, Papežská misijní díla, Bakhita, Rádio Proglas, TV Nove, Miles Jesu, Člověk v tísni - zde jsem se loni např. zaměřil na podporu farmářů ve válkou zničené Sýrii. Sám jsem založil nadační fond „Krok za Krokem“, který od roku 2000 dosud pomáhá potřebným lidem v nouzi. Od roku 2013 jsem členem ekonomické rady brněnského biskupa. Na podzim loňského roku jsem byl hluboce zasažen krásnou myšlenkou Mary´s Meals a od té doby společně se skupinou dalších lidí intenzívně pracuji na rozvoji a podpoře této myšlenky v České republice.

 

Maruška Štrejbarová

Narodila jsem se v květnu v roce 1989 na Vysočině. Můj rodný dům se nachází v Třešti. Vyrůstala jsem se třemi staršími sourozenci – sestra a dva bratři. Po bakalářském studiu na Mendlově univerzitě jsem zůstala v Brně pracovat. Tři a půl roku jsem působila na Diecézním centru mládeže, kdy moji hlavní náplní bylo věnování se mladým lidem a organizovaní různých akcí pro ně. Tato práce mě velice bavila a naplňovala, ale pocítila jsem, že se musím v životě posunout zase dál. Tehdy jsem poznala Mary´s Meals. Čím déle toto dílo znám, tím více si uvědomuji její krásu a hodnotu. Byla by škoda si to nechat jen pro sebe, proto je pro mě velice důležité toto dílo šířit dál a tím se snažit snížit hlad a chudobu dětí ve světě, které mnohdy vyrůstají i bez rodičů.


Přeskočit na obsah

 • Úvod
 • Co je to Mary's Meals
 • Výjimečnost Mary's Meals
 • Klíčové informace
 • Mýty a pochybnosti
 • Humanitární katastrofy
 • Kniha o Mary's Meals
 • Možnosti podpory
 • Jak přispět darem, daně
 • Mary's Meals v ČR
 • Slovensko
 • Batůžkový projekt
 • Časté dotazy a odpovědi
 • Slova podpory, citáty
 • Filmy
 • Kontakt